Mida vähem sa tead, seda rohkem usud ja loodad – Lootus on lollide lohutus.

Lõpmatusest Lõpmatusse Lõpmatult!

Paul Lepp – Minu elulugu

006 Tuvilugu

Meil seal Vesivärava tänaval oli palju tuvisid, meenub mulle, kuidas ma igavusest hakkasin neid toitma. Nagu ma varemalt maininud, olin ma varajane ärkaja ja tavaliselt tõusin ma hommikul kell seitse. Teised magasid veel õndsaund, samal ajal mina juba õue minemas.

Iga kord lootsin, et võib olla keegi teinegi liitub minuga õues, aga paraku oli tuvide seltskond minu ainsaks kaaslaseks. Seega haarasin kaasa väikese kruusiga pisut terasid, et tuvisid toita. Tuvid tundusid mind juba ootavat ning puistasin neile vähe haaval teri. Tuttavad koolilapsed, kes iga hommik samal ajal kooli kella kaheksaks suundusid, tervitasid mind rõõmsalt, nad olid harjunud pea iga päev mind nägema koos tuvidega.

Ühel 1956 aasta sügisesel päeval, olin ma jälle kangelane. Miks mul meeles see aasta, aga vaat seepärast et ma ootasin õde või venda, keda ema kandis ja kes pidi aasta lõpu poole sündima. Õue jõudes nägin suurt kassi, kes ründas tuvisid. Ma ei mõelnud hetkegi ning tormasin tuvidele appi ning haarasin kassil sabast. Kass lasi küll kohe tuvi lahti, kuid kargas oma kassiküüntega kräunudes mulle näkku, et ma selle pagana saba lahti laseksin. Noo ei lasknud, kuna olin nii ähmi täis, et ei saanud ise ka aru, mida tegema peaks. Lõpuks pääses kass siiski minu käest ning jättis mind kriimsilmana maha.

Möödujad nägid mu hullu tükki pealt ja sain pilkudest aru, et olen tubli. Tundsin end päris kangelasena, küll kriimustatud näoga, aga see justkui kangelaseks olemise märk. Hiljem nägu veel kipitas mitmeid päevi. Selleks ajaks olin ma aru saanud, et ei ema ega isa sellest suurt numbrit ei tee, aga jah, see vanaema ei jäta – ta pidi alati minuga tõrelema. Tema tõrelemise viimane lause oli midagi sellist, et kui nii jätkan, siis ma ühel päeval oma otsa leian. Mul jälle ainest mõtlemiseks, et mis ma siis nii väga teinud olin, et otsa leian – mis otsa, kust leian. Mis ta riidleb aina, ma niigi ohver, see suur kannataja.

007 Vennalugu.