Mida vähem sa tead, seda rohkem usud ja loodad – Lootus on lollide lohutus.

Lõpmatusest Lõpmatusse Lõpmatult!

Paul Lepp – Minu elulugu

003 – Imiku- ja maimikuiga

Imikuiga on sünnist kuni esimese aasta lõpuni. Need meenutused on mu imikueast. Ise ei mäleta, aga meeles on jutud, mida ma kuulnud emalt, isalt sugulastelt. Enamus neist räägiti mu lapspõlves peetud sünnipäevadel.

Imikulugu

Vanemate jutu järgi olin ma väga rahutu imik, kes ei suutnud kaua paigal püsida. Ma ei armastanud olla süles, hakkasin alati nihelema ja lõpuks kõik harjusid sellega, et lasid mind lihtsalt olla omapäi neljakäpukil ja maailma avastada. Ainus koht, kus ma kannatlikult olin, oli ema süles, aga ainult nii kaua, kuni ma rinda sain. Mu vanemad uhkustasid pidevalt, et minuga on lihtne olla, sest magan rahulikult, ei ärka ise ega ärata vanemaid, ei nuta ega kisa, nagu paljud imikud.

Hommikul ärkasin kindlal kellaajal ja isa öelnud, et sea kasvõi Abba järgi kella. Ärganud, saanud oma portsu toitu, puhastanud sisikonna ja sellest hetkest tuli mind rahule jätta, et ma oma tegemisi ja avastamisi sain toimetada. Ma ei olnud jonnakas, aga kangekaelselt väljendasin igati oma tahtmist kuni sain, mis tahtsin. Selline imikuiga pakkus mu vanematel rahuldust, sest see oli mugav ja vaevata kasvatamine või mitte kasvatamine. Kasvatamisest ..

Maailma tundma õppides olid kõik alati minu tormakusest hirmul, sest need olukorrad olid veidi ohtlikud ning juhtus ka kukkumisi või kokkupõrkeid mööbliga. Veri väljas, mokk lõhki ja muhud olid tavalised asjad. Kuigi see kõik põhjustas valu, ei kurtnud ma ega nutnud, vaid talusin valu endas endamisi. Kui keegi ehmatas, siis see pakkus mulle nalja ja ma jäljendasin nende ohkeid ja ahhetusi. Loomulik oli, et minu tegevus purustas ka asju, kuid sel juhul vaatasin süüdlaslikult vanemate poole. Kuna see ilme ajas neid naerma, siis ma ei jätnud seda võimalust kasutamata. Järgmistel kordadel ma juba teadlikult manasin süüdlasliku ilme pähe, ning rõõmustasin, kui see toimis.

Maimikulood
Maimikuiga on esimesest kuni kolmanda aasta lõpuni.

Jätkub varsti ..

004 Sitalugu